Takeuchi TB1140

S TB1140 prináša Takeuchi novinky vo veciach produktivity, precíznosti a komfortu. V 14 tonovej triede okúzli TB1140 predovšetkým svojim unikátnym kompaktným a inovatívnym dizajnom kombinovaným so postranným posunom, gumenými pásmi a sériovo vybaveným extra silným urovnávacím štítom. Výkonový balícek je plne prispôsobený potrebám bagristu v podobe optimálnej manipulácie, minimálnych nákladov na údržbu, vysokej miery nezávadnosti a dlhej životnosti, ktoré sú kombinované s vynikajúcim pohodlím priestrannej a znamenite prepracovanej luxusnej kabíny.

Posun pásov/hydraulický výmenný disk:
S vybaveným posunom pásov v kombinácií s Powertilt otocným výmenným diskom a hydraulickým výmenným diskom presvedcí TB1140 v každej situácii. Balícek týchto zariadení prináša bagristovi luxus, ktorý robí prácu priatelskou a enormne ju ulahcuje. Powertilt je tiež vhodný a testovaný pre využitie s hydraulickými kladivami, ramenami a dalšími prídavnými zariadeniami.

Motor:
Moderný turbodieselový motor od Isuzu potvrdzuje jeho kvalitu vo všetkých ohladoch. Na jednej strane presvedcí svojim výkonom a zároven svojou úspornostou a taktiež plnením všetkých emisných noriem a predpisov. Napriek tomu disponuje TB1140 automatickým Standgasregelung pre ohromne nepatrnú spotrebu a taktiež znamenitou úsporou nafty.

Hydraulický systém:
Vdaka moderným komponentom umožnuje nový hydraulický systém dosahovat vysokú presnost pri jednoduchej obsluhe ako aj nárocnejších požiadavkách. TB1140 znamenito reaguje predovšetkým velmi citlivo ovládatelnou riadiacou jednotkou.

Kabína:
Luxusná kabína ponúka pracovníkovi bezpecné, pohodlné a ergonomické pracovné miesto. Novo koncipovaná kabína vytvára pocas práce komfort vdaka svojmu tvaru, priestrannosti a prepracovanosti. Lepšie pohodlie ešte dotvára odhlucnenost a zlepšená viditelnost kabíny. Kúrenie a klíma sú optimálne integrované a tak zarucujú príjemnú pracovnú klímu.

Extra silná zrovnávacia radlica
14 tonový stroj disponuje mimo toho extra silnou urovnávacou radlicou s enormne vysokým zdvihom. Tá vytvára pocas bežných vyrovnávacích prác dobrú oporu a pohodlie i v strmých ci neschodných terénoch co je znamenité v horských oblastiach.

Technické parametre

Váha14 700 kg
Šírka2490 mm
Výška2815 mm
Max. hlbka výkopu5240 mm
Výkon motora84,6 PS / 63,1 kW
Pojazdná rýchlost3,00 / 5,30 km/h